b i o g r a p h y

17. prosince 2016 v 18:53 | © selena-network™ |  » biography

Selena Marie Gomez se narodila 22. července 1992 v Texasu, USA. Je to americká herečka a zpěvačka, která je známá pro svou roli Alex Russo v seriálu Kouzelníci z Waverly, který dvakrát obdržel cenu Emmy. Následně taky hrála v televizních filmech A zase jedna popelka, Kouzelnící z Waverly: Film a Program na ochranu princezen.

Její kariéra se rozšířila i v hudebním průmyslu, stala se zpěvačkou a skladatelkou poprvé kapely Selena Gomez & The Scene, která vydala již tři zlaté certifikované alba - Kiss & Tell, A year without Rain, When the sun goes down, které vynesli tři certifikvané skladby.

Narodila se ve městě Grand Prairie ve státě Texas, bývalé divadelní herečce Amanda "Mandy" Teefeyové (rozené Cornettové) Richardovi Joeli Gomezovi. Její otec je mexického původu a její matka má italské kořeny. Její rodiče se rozvedli, když jí bylo pět let. Selena má mladší sestru jménem Gracie. V roce 2006 se její matka vdala za Briana Teefeyoho. Byla pojmenována po texasko-mexické zpěvačce Seleně, která zemřela tři roky poté, co se Selena narodila. V roce 2010, při natáčení filmu Monte Carlo, úspěšně odmaturovala.

V roce 2014 oznámila, že ji již několik let postihuje závažná choroba - lupus - v důsledku čehož byla nucena omezit své pracovní aktivity.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama